Jaaniituli Lakewoodis/St. John’s Day Celebratory Flame in Lakewood

jaanituli_lakewoodis

Lakewoodi jaanitulel osales ligi 100 inimest. 80 kirjutas nime külalisraamatusse, sealt puudusid lapsed, esinejad ja mõned hilised tulijad.

LEÜ esimees Erik Must ütles peo avasõnad. Lakewoodi Eesti Kool esitas USA hümni, klaveril Luule Prima.

Peo teadustaja oli Helica DeShaw, Eesti Kooli abijuhataja. Tõnu Vanderer esitas päevakohase kõne ning Imbi Sepp luges luuletuse “Võidupühaks”.

Ülle Bucholz laulis kitarri saatel ”Jaanipäevaks kõrgeks kasvab rohi” ning koos Eesti Kooli lastega kaks laulu – “Oh seda ilusat aega” ja “Mu koduke on tilluke”.

Eesti Kooli lapsed Brianna DeShaw, Martha Männik ja Krista Puström mängisid kannelt – palad olid “Juba linnukesed”, “Meie elu”, “Süda tuksub” ja “Haanja mies”.

Luule Priima klaveri saatel tantsisid rahvariietes Eesti Kooli lapsed “Kaks sammu sissepoole”, “Kaera-Jaan” ja “Kükita”. Peale Brianna, Martha ja Krista tantsisid veel Annika ja Erik Perry, Annika ja Aili Simonson ja Mia ja Lisa Bucholz.

 Eesti hümni laulsid kõik kohalolijad Luule Prima klaveri saatel. Paljud imestasid, et isegi kõige nooremad õpilased oskasid peast Eesti hümni sõnu.

Jaanitule süütasid esimees Erik Must ja Eesti Kooli lapsed.

Pikniku valmistasid  Erik Must (grillmeister), Ülle Saluri ja abilised.

Hoogsat tantsumuusikat  pakkus Ülle Bucholz’i abi-kaasa ansambel – The Belmar Boulevard. Isegi mittetantsijate jalad liikusid laua all.

Saun oli avatud esimest korda peale remonti (tehti uus katus, jne.) ja mitmed jaanipeolised kasutasid head  juhust, et saunas käia.

Ülle Bucholz’i andmetel

Published by Vaba Eesti Sona (Free Estonian Word) on 27 June 2014

Linda Emmus | Lakewood Estonian House

Comments are closed