Tutvustame Eesti Näitlejat Sepo Seemani: “Eesti Mees ja Tema Poeg”

 

SepoSeemanAnt Liigus
Teretulemast:

Tutvustame eesti näitlejat Sepo Seemani:   “Eesti Mees ja tema poeg” esineb Lakewoodi Eesti Majas reedel, 2. jaanuaril 2015, kell 7 õhtul,  annetus $20.

Sepo Seeman lõi Eesti mehe jaoks oma teatri

Täna õhtul esietendub Pärnu Rannahotellis Sepo Seemani monoetendus “Eesti mees ja tema naine”, mille maailmaesietendus toimus 3. jaanuaril 2014 Torontos Eesti instituudis.

Tegemist on omamoodi jätkuga Seemani eelmisele monoetendusele, Eesti mees ja tema poeg,” mida mängitakse jätkuvalt Endlas, toona oli autoriks Peep Pedmanson, seekord lavastaja Tiit Palu.

Näitleja Sepo Seeman on Tiit Palu kirjutatud ja lavastatud monoetendusega “Eesti mees ja tema naine” tuuritanud juba Torontos ja esinenud Chicagos, nüüd jõuab kriminaalselt aus tükk viimaks Pärnusse.

“Eelnevad esinemised on olnud soojenduseks laupäeval Pärnus etenduvale sõule, kõik nurgad on teravaks lihvitud. Vaatame, kuidas reageeritakse,” lausus Seeman.

Kolm aastat tagasi Peep Pedmansoni tekstile loodud lavastusega “Eesti mees ja tema poeg” on Seeman juba tõestanud võimekust stand-up-koomikuna. Etendust on saatnud suur menu, tükki on mängitud varsti ümmargused sada korda.

“Edu põhjus oli peale suurepärase teksti Sepo isiksus: olles ise kolme poja isa, teadis ja tundis ta, millest mängis. Üksinda etenduse andmine on näitleja jaoks suur väljakutse, aga Sepo saab sellega suurepäraselt hakkama,” kommenteeris Palu.

“Aga mul on üks naine ka!” müristas toona Seeman. Seekordne tükk keskendubki eesti mehe ja naise suhetele. Uue etenduse jaoks lõi Seeman lausa oma monoteatri nimega Eesti Mehe Teater, sest teemasid, mida eesti mehe kontekstis kajastada, on veel palju. Mehe suhe naisega, tema kirg kollektsioneerimise vastu, hobid, sõbrad…

Seemani kinnitusel hakkavad etendused toimuma edaspidigi Rannahotellis, neist järgmine juba pühapäeval ja sealt edasi neil õhtutel, kui tal oma põhitöökohast Endla teatris mõni vaba õhtu on.

Sepo Seemani monoetendus “Eesti mees ja tema naine” esietendub sel reedel Pärnus

“Üksinda etenduse andmine on näitleja jaoks suur väljakutse, aga Sepo saab sellega suurepäraselt hakkama,” kommenteerib lavastuse autor Tiit Palu. Kolm aastat tagasi Peep Pedmansoni tekstile loodud lavastus “Eesti mees ja tema poeg” tõestas Seemani võimekust stand-up koomikuna. Etendust on saatnud suur menu, tükki on mängitud varsti ümmargused sada korda. “Edu põhjuseks oli lisaks suurepärasele tekstile Sepo isiksus – olles ise kolme poja isa, teadis ja tundis ta, millest mängis,” ütleb Palu. “Aga mul on üks naine ka!” müristas toona Seeman. Seekordne tükk keskendubki Eesti mehe ja naise suhetele. Ritta seatakse hulganisti kõnekaid fakte. Näiteks kas teadsite, et Eesti mees räägib keskmiselt 2000, naine aga 7000 sõna päevas? Või seda, et Eesti naise vannitoas on keskmiselt 437 eset ning 71% nende esemete nime ega otstarvet mees ei tea?

 

Uue etenduse jaoks lõi Seeman lausa oma monoteatri nimega EESTI MEHE TEATER. „Sest teemasid, mida Eesti mehe kontekstis kajastada, on veel palju,“ ütleb Seeman. Mehe suhe naisega, tema kirg kollektsioneerimise vastu, hobid, sõbrad jne.

EESTI MEHE TEATRI etendust “Eesti mees ja tema naine” saab näha Pärnus Rannahotellis 7. veebruaril kell 19.00 ja 9. veebruaril kell 18.00

„Eesti mees ja tema naine“ maailmaesietendus toimus 3. jaanuaril 2014 Torontos Eesti Instituudis.

Comments are closed